Moving Pack

Hayatın en önemli göstergelerinden biri, hareket etmektir. Hareket kabiliyetiniz yaşam kalitenizi belirleyen temel göstergelerin başında gelir. Hareket kısıtlılığı, kas ve eklem ağrıları gibi pek çok rahatsızlık, hayatımızı çekilmez kılan, bizi toplumsal hayatın dışında kalmaya zorlayan nedenlerin başında gelir. RTM sistemi içerisinde yer alan “Moving Pack” yaklaşımı, kişinin hayati faaliyetlerinin yansıra, günlük yaşamını zorlaştıran ya da mâni olan eklem yaralanmalarını, ekleme bağlı kas hasarlarını, nörolojik kaynaklı hareket kısıtlılıklarını ve ayrıca yaşa ve sistemlere bağlı eklem hasarlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen protokolleri içerir. Moving Pack yaklaşımındaki temel gaye; kişinin, nedeni ne olursa olsun, kaynak odaklı yaklaşımla, hareket problemlerine neden olan sebepleri ortadan kaldırmak ve tam anlamıyla hareket serbestisi olan bir hayata ulaştırmaktır. Moving Pack, tanımlı hastalıklara göre farklı yaklaşımlar sergileyerek, bunu da kendi içinde gruplandırır.

“Moving Pack“ yaklaşımı içerisinde yer alan “Joint Healthy” alt yaklaşımı; Lomber Herni, Servikal Herni, Avasküler Nekroz, Tendinit/Bursit, Artrit, Gut, Ankilozan Spondilit, Kemik Erimesi (Osteoporoz), Spondilit Artrit, Lomber Diskopati (Bel Fıtığı), Menisküs Dejenerasyonu/Rüptürü, Kireçlenme (Osteoartrit), Gonartroz hastalıkları üzerinde yoğunlaşır.

“Moving Pack“ yaklaşımı içerisinde yer alan “Muscle/Tissue Healthy” alt yaklaşımı; Fibromyalji, Muskuler Displazi, Sjögren Sendromu, SLE hastalıkları üzerinde yoğunlaşır.

“Moving Pack“ yaklaşımı içerisinde yer alan “Nerv Healthy” alt yaklaşımı; Nöröpatiler, MS, Serebral Palsi, Otizm, Alzheimer, Demans, Mental Retardasyon, Epilepsi, Migren, Parkinson, Hemiplejii/Parapleji, Serebral, Atrofi, Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Myastenia Gravis, Serebellar Ataksi Ve Gluten Ataksisi hastalıkları üzerinde yoğunlaşır.