Acupressure

Acupressure; insan vücudunda özel bazı noktalara basınç uygulayarak enerji kanallarının -kan dolaşımı gibi- düzgün çalışmasını sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Acupressure, Çin tıbbında 4000 yıldan beri kullanılmaktadır. Bu tedavi tekniğinin faydalarını modern bilimsel araştırmalar da doğrulamakta. Vücuttaki değişik acı noktalarına uygulanan basınç sayesinde, beden yapılarının uyarılması sağlanarak tedavi gerçekleştirilir.

RTM sisteminde Acupressure, Regeneration aşamasında yer alır. Tedavi triadında ise, sistemlerin desteklenmesi süreçlerinde görevlidir. Cisim bedeni, kanal bedeni ve elektriksel beden yapıları üzerinde etkilidir. RTM sisteminde Acupressure tekniği uygulamalarıyla, cisim bedeninde hücre yenilenmelerinin hızlanması, hasarlı dokunun tamiratı, kan dolaşımının hızlanması, dolaşım sisteminin ve kas/iskelet sisteminin desteklenmesi, akupunktur noktaları üzerine yapılan baskılarla meridyenlerde var olan düzensizliklerin giderilmesi ve “qi” enerjisinin sorunsuz şekilde bedende dolaşması, fascia üzerine etkisiyle elektriksel bedende var olan düzensizliklerin giderilmesi hedeflenir.