Lazer Terapi

Lazer Terapi; cilt, kas, tendon, kemik, sinirler gibi dokularda onarım süreçlerini destekleyen, enflamasyonu azaltan ve uygulandığı her bölgede ağrı kesici etki oluşturabilen bir tedavi yöntemidir.

Lazer Terapi dokunun beslenmesini ve iyileşme sürecini hızlandırır, ödemi azaltır. Doku kanlanması üzerine etki ederek hücre yenilenmesini arttırır. Bu uygulama sırasında endorfin ve serotonin gibi bazı kimyasalların vücutta salınımını da destekler. Lazer Terapi'nin LLLT ve HIL gibi farklı türde cihazları mevcuttur. Doğru bir uygulamayla, hasta herhangi bir acı hissetmeden tedavi programı uygulanmış olur.

RTM sisteminde Lazer Terapi (Photobiomodulation Therapy), Regeneration aşamasında yer alır. Tedavi triadında ise, sistemlerin desteklenmesi süreçlerinde görevlidir. Cisim bedeni, kanal bedeni ve elektriksel beden yapıları üzerinde etkilidir. RTM sisteminde Lazer Terapi uygulamalarıyla, cisim bedeni üzerinde yapılan uygulamaların etkinliğinin artması, iyileşme süreçlerinin hızlanması, akupunktur noktalarına yapılan uygulamalarla “qi” enerjisinin dolaşımının sağlanması, fascia koordinasyonu ile elektriksel bedende oluşmuş hasarların tedavisi amaçlanır.