RTM Sisteminde Tedavi Yöntemleri

RTM sistemi holistik bakış açısı tedavi protokollerinde, en etkin şekilde kendini gösterir. Tüm protokol; dört beden yapısı, modern ve geleneksel yöntemlerin uyumu ve etkinliği dikkate alınarak, tüm beden ve işleyişlerde ahenk göz önünde tutularak RTM'ye özgü bir şekilde tatbik edilir.

RTM sisteminde teşhis süreci sonrasında RTM terapötiklerinden oluşturulmuş reçete tedavinin ana yapısını oluşturur. İhtiyaç olması durumunda hastalara ek tedavi teknikleri de uygulanır. Sistem içeresinde kullanılan tüm tedavi teknikleri RTM felsefesi doğrultusunda özelleştirilmiş ve mükemmelleştirilmiş yöntemlerdir. Bu yöntemlerin tümünün RTM’cesi uygulanır. Mesela akupunkturda bilinen meridyen kanalları üzerinde 365, toplamda 1000'e yakın nokta mevcuttur fakat RTM tüm bu noktaları duruma bağlı olarak kullansa da, özellikle 16 nokta üzerinde yoğunlaşır ve diğer noktaları bunlara göre kombine eder. Bu durum başta fitoterapi ve manipülasyon uygulamaları olmak üzere diğer tüm tekniklerde kendini gösterir.

Özetle; RTM sisteminde her tedavi tekniği genel mantık yapısı değerlendirilerek mükemmelleştirilmiştir. RTM’ye özgü hale getirilen tedavi teknikleri, hastalara RTM felsefesinde yer alan tedavi tiradına göre uygulanır; yani RTM’de kullanılan her tedavi tekniğinin sıradanlığı yoktur! RTM’cesi vardır!