Koruyucu Tıp

RTM Sisteminde Sağlığın Korunması & Yükseltilmesi

RTM sisteminin koruyucu sağlık anlayışı, insanların sağlığını koruyarak daha sağlıklı kalmalarını ve hastaların da tedavi süreçlerini daha hızlı bir şekilde tamamlamasını amaçlar. Hastalığın oluşumunu “kaynak neden sonuç” ilişkisi içinde inceleyen RTM de koruyucu sağlık yaklaşımı, “kaynak” kısmının esası olan bedenin kirlenmesi ve sistemlerin bozulması ile alakalı süreçlerin koordine edilmesi şeklindedir. Kirlenme ve sistem bozulmaları düzeltildiğinde hastalıklarla alakalı süreçlerin/kurguların başladığı DNA kod değişikliğine geçiş ortadan kaldırılmış olur. Bu yaklaşımla sağlıklı bireyler daha sağlıklı kalır, hasta bireyler de sağlığına kavuşma süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Doğal Destek Ve Terapiler

Bu bağlamda RTM sisteminin tanı modülün de kullanılan, tarama yöntemleri ile kirlenme düzeyleri ve sistemlerdeki bozulmalar tespit edilerek, koruyucu sağlık ile ilgili süreçler planlanır. Kirlenmeye karşı temizlenme süreci, hacamat ve ozon gibi uygulamalarla koordine edilerek desteklenir. Bununla birlikte sistemdeki bozulmalara da IV terapi uygulamaları, ozon ve hacamat gibi yöntemlerle müdahale edilir.

Koruyucu sağlık alanında kullanılan ozon, hacamat, gibi uygulamalar Sağlık Rehberi Bölümümüzün altında ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Burada dünyada son dönemlerde uygulanmaya başlayan IV terapi hakkında bilgi vereceğiz.

IV Terapi

İngilizce “intravenous” olan kısaca IV olarak kullanılan kelime Türkçe’de  “damar içine yapılan” uygulamalar anlamına gelir. IV terapilerde vitamin ve mineraller özel kombinasyonlar halinde damar içine enjekte edilir. IV terapiler, ulusulararası sağlık alanında kabul gören ve yaygın olarak kullanılan bir metottur.

IV terapide, özel karışımlı vitamin ve mineraller doğrudan kan dolaşımına enjekte edilir. Bu güvenli ve etkin yöntemde amaç vitamin ve minarellerin,  doğrudan hücre ve dokulara iletilmesidir. IV Terapi uygulamaları, organ ve sistemlerin maksimum düzeyde çalışmasını sağlar ve bedenin direncini arttırarak sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

RTM sisteminde IV terapiler kişiye özel planlanmaktadır.  Bu planlama da esas nokta, RTM fizyopatolojisindeki “Hastalık Triadı” dır. Bu ise Kirlenme, Sistemlerde Bozulma ve DNA Kod Değişikliğidir. DNA kod değişikliği ise hastalık süreçlerin başladığının bir göstergesidir.  DNA Kod Değişikliğinin nedeni “hastalık triadının” diğer elemanları olan kirlenme ve sistemlerdeki bozulmalardır. Bu nedenle hastalık süreçlerini bertaraf etmek ve daha sağlıklı olabilmek için triadın 2 öğesi olan kirlenmeye detoks ile müdahale edilmeli, sistem bozulmalarının ise, sağlıklı çalışma düzenine çevrilmesi amacıyla müdahaleler yapılmalı ki hastalık süreçleri oluşmasın ve beden sağlıklı kalabilsin. Bu kapsamda RTM sisteminde IV terapiler planlanırken hastanın kirlenme süreçleri ve sistemlerdeki düzensizlikler göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan karışımlar uygulanır.

IV uygulamarda ağırlıklı olarak, vitamin ve mineraller kullanılmakta bazen de ozon ve enzimatik içeriklerle desteklenmektedir.

Kimler İntravenöz (I.V.) Terapiye İhtiyaç Duyar?

 • Net düşünememe, odaklanma güçlüğü, motivasyon eksikliği, düşünce bulanıklığı, unutkanlık
 • Şişkinlik ve gaz
 • Cilt sorunları ve akne
 • Uyku sorunları
 • Aşırı tatlı tüketme isteği
 • Sinüs rahatsızlıkları
 • Baş ağrısı
 • Kabızlık veya diyare
 • Gözaltında mor renkli torbalar
 • Adet problemleri
 • Sık enfeksiyon geçirme

Bu durumlarla karşı karşıya olan kişilere gerekli IV terapiler uygulanabilir.

RTM Klinikte Uygulanan İntravenöz (I.V.) Terapiler

Detoks Protokolü

Glutatyon + Myer’s Kokteyl

Post Covid Detoks Protokolü

Askorbik  Asit + Glutatyon

Fat Burning Protokolü

Karnitin + Çinko

Sport Muscle Kokteyli

L – Glutamin, L – Arjinin, L – Metionin, L – Ornitin

Saç – Tırnak – Cilt Bakım Kokteyli

N – Asetil Sistein + D – Panthenol + Pridoxin HCL + Zinc D-Gluconate + D-Biotin

Anti Stress & Brain Detox Kokteyl

Glutatyon + Alfa Lipoik Asit + Myer’s Kokteyl

İçindekiler

İçeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.